Kärntener Str. 31 d
Nordrhein-Westfalen
Recklinghausen, Deutschland, 45659
info@tomzzaudio.de
https://www.tomzzaudio.de
TGT Vertriebs GmbH - WEEE-Nr. DE20797353
| Item information | Value |
|---|---|
| GTIN: | 4251013636809 |
| HAN: | 4019-001 |
| Category: | Hyundai speaker sets |
| Speaker size: | 165 mm |
| Material: | Plastic |
| Car brand: | Hyundai, Kia |
| Car model: | Hyundai i20, Hyundai ix35, Hyundai Santa Fe, Hyundai Tucson, Kia Sportage |
| Article type: | Loudspeaker |
| Speaker system: | Coaxial system |
| Colour: | multicolored |
| Speaker Impedance: | 4 ohms |
| Speaker Power max: | 100 W |
| Speaker Frequency Range: | 68-20,000 Hz. |
| Speaker Power RMS: | 70 W |
| Speaker producer: | tomzz Audio |
Technical specifications of the speakers:
tomzz Audio TA16.5-Pro 165 mm DIN speaker 100 W max, 70 watts RMS
2-way coaxial system with 165 mm DIN standard basket
Power handling 70W RMS, 100W max.
6.5-inch Impp cone with rubber surround
45 mm Mylar tweeter
Frequency range 68-20,000 Hz.
Impedance 4 ohms
Installation depth approx. 55 mm
Hole spacing d = 157 mm