Kärntener Str. 31 d
Nordrhein-Westfalen
Recklinghausen, Deutschland, 45659
info@tomzzaudio.de
https://www.tomzzaudio.de
TGT Vertriebs GmbH - WEEE-Nr. DE20797353
| Item information | Value |
|---|---|
| GTIN: | 4251013642954 |
| HAN: | 4119-002-1 |
| Category: | Hyundai speaker sets |
| Speaker size: | 165 mm |
| Car brand: | Hyundai, Kia |
| Car model: | Kia Picanto, Kia Rio, Kia Sportage, Hyundai i10, Hyundai i20 |
| Article type: | Loudspeaker |
| Speaker system: | Component system |
| Colour: | multicolored |
| Speaker Impedance: | 4 ohms |
| Speaker Power RMS: | 45 W |
| Speaker Power max: | 300 W |
| Speaker Frequency Range: | 36-26,000 Hz. |
| Speaker producer: | Pioneer |
Nominal input power 45W
Maximum power 300W
DIN 165 mm woofer
Subwoofer material IMPP composite cone
30mm tweeter
Tweeter material PEI neodymium
Frequency range 36-26,000 Hz.
Impedance 4 ohms
Woofer mounting depth 49.7 mm
Hole size 144 mm
Hole spacing 157 mm
Diameter 165 mm
Accessories: Mounting hardware, grille, and connection cable
Pioneer 165 mm (6.5 inch) composite with a maximum power of 300 watts. High-end car audio with an excellent price-performance ratio. This set consists of 2 speakers and a set of tweeters for installation with separate filter components. The bass speakers are universally applicable and have a shallow installation depth (please check the installation location before purchasing), the tweeters can be screwed or glued in place. The installation location is (if available) the original installation opening into which the tweeters can be screwed or gluedalternatively, the tweeters can also be installed/mounted at any other location (screw or adhesive mounting).