Kärntener Str. 31 d
Nordrhein-Westfalen
Recklinghausen, Deutschland, 45659
info@tomzzaudio.de
https://www.tomzzaudio.de
TGT Vertriebs GmbH - WEEE-Nr. DE20797353
| Item information | Value |
|---|---|
| GTIN: | 4251013654155 |
| HAN: | 4019-002-7 |
| Category: | Hyundai speaker sets |
| Speaker size: | 165 mm |
| Car brand: | Hyundai, Kia |
| Car model: | Hyundai i20, Kia Picanto, Kia Rio, Kia Sportage, Hyundai i10 |
| Speaker system: | Coaxial system |
| Speaker Power RMS: | 45 W |
| Speaker Power max: | 220 W |
| Speaker Frequency Range: | 55-20,000 Hz. |
| Speaker Impedance: | 3 ohms |
| Speaker producer: | JBL |
Technical data of the speakers:
JBL Stage3 627F 165 mm DIN 2-way speaker coaxial system 225 W max, 45 watts RMS
2-way component system with 165 mm DIN standard basket, without grille
Power handling 45W RMS, 225W max.
Sensitivity (@ 2.83V/1m): 92dB
Frequency range 55-20,000 Hz.
Impedance 3 ohms
Installation depth approx. 49 mm