Kärntener Str. 31 d
Nordrhein-Westfalen
Recklinghausen, Deutschland, 45659
info@tomzzaudio.de
https://www.tomzzaudio.de
TGT Vertriebs GmbH - WEEE-Nr. DE20797353
| Item information | Value |
|---|---|
| GTIN: | 4251013653301 |
| HAN: | 4019-002-6 |
| Category: | Hyundai speaker sets |
| Speaker size: | 165 mm |
| Car brand: | Hyundai, Kia |
| Car model: | Hyundai i10, Hyundai i20, Kia Picanto, Kia Rio, Kia Sportage |
| Speaker system: | Component system |
| Speaker Power RMS: | 50 W |
| Speaker Frequency Range: | 55-20,000 Hz. |
| Speaker Impedance: | 3 ohms |
| Speaker producer: | JBL |
| Speaker Power max: | 250 W |
Technical specifications of the speakers:
JBL Stage3 607CF 165mm DIN speaker 2-way component system 250W max, 50 watts RMS
2-way component system with 165mm DIN standard basket, without grille
Power handling 50W RMS, 250W max.
Sensitivity (@ 2.83V/1m): 92dB
Frequency range 55-20,000 Hz.
Impedance 3 ohms