Kärntener Str. 31 d
Nordrhein-Westfalen
Recklinghausen, Deutschland, 45659
info@tomzzaudio.de
https://www.tomzzaudio.de
TGT Vertriebs GmbH - WEEE-Nr. DE20797353
| Item information | Value |
|---|---|
| GTIN: | 4251013644132 |
| HAN: | 4019-002-3 |
| Category: | Hyundai speaker sets |
| Speaker size: | 165 mm |
| Car brand: | Hyundai, Kia |
| Car model: | Hyundai i10, Hyundai i20, Kia Picanto, Kia Rio, Kia Sportage |
| Article type: | Loudspeaker |
| Speaker system: | Coaxial system |
| Colour: | multicolored |
| Speaker Impedance: | 4 ohms |
| Speaker Power RMS: | 40 W |
| Speaker Power max: | 240 W |
| Speaker Frequency Range: | 55-20,000 Hz. |
| Speaker producer: | JBL |
2-way coaxial system with DIN 165 standard basket
Nominal input power 40W RMS
Max. power 240 watts
Freq.-Bereich 55-20.000 Hz.
Sensitivity 91dB
Impedance 4 ohms
Installation depth 56 mm
Hole spacing d = 158 mm
Speaker diameter 166 mm
Includes grilles, mounting hardware